Şöhretler Köftecisi

Şöhretler Köftecisi

Şöhretler Köftecisi

Şöhretler Köftecisi Beşiktaş’ta Şair Leyla Sokak’ta yer alan 2 köfteciden biri. Her daim hareketli olan Beşiktaş Çarşı’da köfte yemek isteyenler bu iki adresten birinin kapısını çalıyor. Biz bu ziyaretimizde Şöhretler Köftecisi‘ni seçtik. Mekanın duvarları Beşiktaş Spor Kulübü’nün tarihini yansıtan yüzlerce fotoğrafla kaplı. Kendinizi bir köftecide değil de müzede hissetmeniz işten değil. Tabii girişteki kocaman ızgarayı ve masaları dolduran köfte severleri görmezden gelebilirseniz.

Şöhretler Köftecisi’nde servis güleryüzlü ve hızlı. Siparişinizi vermenizle köftelerinizin önünüze gelmesi arasında geçen süre son derece kısa. Köfteye geçmeden önce dilerseniz lezzetli mercimek çorbalarını da deneyebilirsiniz. 

Mercimek Çorbası

Mercimek Çorbası

1996 yılından beri hizmet veren Şöhretlerin sahibi Ali Çağlar. Servis sabahları 11’de başlıyor, akşam 21:30’a kadar sürüyor. Mekanı bulmak son derece kolay. Beşiktaş meydanındaki kartal heykeline açılan dar sokaklardan biri. Tam olarak sırtınızı balıkçıya verdiğinizde karşınıza gelen sokak.

Şöhretler’in köfteleri %100 dana etinden. Yanında domates, yeşil biber, kekik ve sosuyla beraber geliyor. Tadları ise gerçekten son derece güzel. Kömür ateşinde pişmişler ve mükemmel bir kıvama sahipler.

Şöhretler Köftecisi

Şöhretler Köftecisi

Köftenin yanında piyaz ve üzerine yenen gayet başarılı bir irmik helvasıyla klasik bir köfteci ziyaretinden beklenen tüm ritüelleri tamamladıktan sonra mutlu bir şekilde kendinizi Beşiktaş Çarşı meydanının kalabalığına bırakabilir, bir sonraki öğününüz için balık pazarından taze balıkları seçebilirsiniz.

İrmik helvası

İrmik helvası

Şöhretler Köftecisi:

Adres: Şair Leyla Sok. No: 23

Beşiktaş, İstanbul

Telefon: (0212) 260 25 60

 

Googlemaps linki için tıklayınız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir