Ezme Dürüm Evi, Bayrampaşa

 

Ezme Dürüm Evi

Ezme Dürüm Evi

Ezme Dürüm Evi, 80 yıl önce Diyarbakır-Mardin karayolunda başlayan bir geleneğin İstanbul’da ulaştığı (şimdilik) son nokta. Tarihi İpek Yolu üzerinde ilk lokantayı 80 yıl önce açan Şeyhanlı Ahmet’in torunları bugün İstanbul’da onun lonca geleneklerini yaşatarak kurduğu mesleği devam ettiriyorlar. Diyarbakır’da başlayan macera 80’lerde İstanbul’a ufak bir arabada satış yapmarak taşınmış. Sonra araba kamyonet, kamyonet büfe, büfe  de 2 katlı mekana dönüşmüş. Gerçek bir başarı hikayesi yani. 

Ocakbaşı

Ocakbaşı

Ezme Dürüm Evi’nde kullanılan malzemeler özenle seçiliyor. Kuzu etleri Balıkesir’den geliyor ve kesimi kendileri yapıyorlar. Kebaplarda kullanılan kuyruk yağları ta Diyarbakır’dan geliyor. Yoğurtları da özel olarak yapılıyor ve eski yoğurtların tadını alabiliyorsunuz. Buranın kebaplarının yanında ciğeri de çok meşhur. Kendi hayvanlarından elde ettikleri ciğerleri tadmak istiyorsanız biraz erkenci olmanız lazım. Zira saat 14-14:30 gibi ciğer bitmiş oluyor.

Ezme Dürüm Evi

Ezme Dürüm Evi

Burada ne yiyelim derseniz Adana, Urfa, kuzu şiş veya ciğer seçenekleriniz var. İster dürüm, ister porsiyon. Ya da ortaya karışık söyleyip hepsinden tadabilirsiniz. Yanında da bol köpüklü bir ayran söylediniz mi daha ne olsun? Buldum! Güzel bir fıstıklı kadayıf ve çay!

Fıstıklı Kadayıf

Fıstıklı Kadayıf

 

Ezme Dürüm Evi:

Adres: Abdi İpekçi Caddesi, No:56

Bayrampaşa, İstanbul

Telefon: (212)576 56 56 – 430 57 57

 

Googlemaps linki için tıklayınız

Ezme Dürüm Evi Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir