Dönerci Şahin Usta

Dönerci Şahin Usta

Dönerci Şahin Usta

Cağaloğlu tarafından Kapalıçarşı’ya geldiniz diyelim.  Meşhur Nur-u Osmaniye kapısının tam karşısındasınız. İçeride sağlı sollu sıralanmış kuyumcular, daha da içerilerde envai çeşit otantik ürünü bulabileceğiniz dükkanlar sizi çağırıyor. Ama durun! Önce sağ taraftan yokuş aşağı inin. Yolun sonunda, sağda Subaşı Lokantası’nı göreceksiniz. İşte o sokağa girer girmez sol tarafta Dönerci Şahin Usta’nın yeri karşınıza çıkacak.

1967 yılından beri faaliyet gösteren Dönerci Şahin usta kimilerine göre İstanbul’un en güzel dönerini yapıyor. Ama böyle söyleyince gözünüzün önüne koca bir restaurant gelmesin. Ustanın mekanı içeriye taş çatlasa yan yana duran 2-3 kişinin girebileceği bir yer. Genelde siparişinizi dışarıdan veriyor, dönerinizi de karşı kaldırımdaki bankta oturarak yiyorsunuz.Gayet hızlı tüketime yönelik bir yer yani.

Şahin Usta döneri tırnak pide denilen (kebapçı pidesi de denilir) servis ediyor. İçine arzunuza göre domates, soğan ve acı biber ekliyor. (Tezgahta ufak yeşil biber turşularından da gördüm ama onu sormadı) Ben domates ve biber istedim. Gerçi sonradan dönerin tadını daha iyi alabilmek için keşke biber istemeseydim diye düşündüm ama artık yapacak bir şey yoktu. Pide dönerimi ve açık ayranımı alıp hemen karşıdaki ahşap bankın bir köşesine iliştim. Sonra da methini çok duyduğum bu dönerin tadını çıkarmaya başladım. Evet. Gerçekten de lezzetliydi. Tırmak pide sayesinde de bir çok yerde yediğim “sözde” pide dönerlerden daha doyurucuydu. Peki İstanbul’un en iyi döneri bu muydu? Bilemiyorum. Güzel, lezzetli, muhteşem gibi kavramlar son derece kişiye özel. Bana göre Şahin Usta’nın döneri gayet lezzetliydi. Ama İstanbul’daki bütün dönercilerin, bütün dönerlerini tatmadan “İstanbul’un en iyisi” sıfatını yakıştırmam diğerlerine haksızlık olur. Bence en iyisi gidin, Şahin Usta’da bir döner yiyin ve buna siz karar verin. Yanlız şunu hatırlatmak isterim ki Şahin Usta’nın fiyatları, ufak dükkanı kadar mütevazı değil.

Adres: Kılıçlar Sok. No:7, Nuruosmaniye

Telefon: (0212) 526 52 97

Pide Döner: 7 TL. (Yarım pide de isteyebiliyorsunuz)

Açık Ayran: 2 TL.

Pide Döner

Pide Döner

Dönerci Şahin Usta Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Dönerci Şahin Usta” üzerine 1 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir