Çağrı Büfe Nişantaşı

Çağrı Büfe

Çağrı Büfe

Nişantaşı’nda ayaküstü bir şeyler atıştırmak isterseniz Valikonağı Caddesi üzerindeki Çağrı Büfe ideal bir seçim. Nişantaşı’nın en eski büfelerinden olan Çağrı Büfe büyük fast-food zincirlerinin adının bile bilinmediği günlerden beri yaptığı hamburgerleri ile kendi müdavimlerini yaratmış, marka haline gelmiş bir yer. Her büfede olduğu gibi döner, tost, sandviç çeşitleri ve ıslak hamburger yiyebileceğiniz başlıca yemekler. Üstelik neredeyse 5 TL’nin üzerinde yemek yok.  Sadece yarım ekmek döner 6 TL, dürüm döner 8 TL. Eğer normal bir insanoğluysanız 10 TL civarında karnınızı doyurmanız mümkün. Ben yarım ekmek döner yiyip limonata içtim. 7,5 TL verdim. Yarım ekmek, gerçek kesilmiş ekmekti. Bazı büfelerde olduğu gibi ufak somun değildi. Döner kaliteli ve lezizdi, üstelik oldukça da boldu. Kırmızı lahana arasında kaybolmuyordu.

Bir de büfelerde görmeye alışık olmadığımız bir sürpriz vardı: pilav üstü döner. O da 11 TL idi. Gerçi ben yemedim, bilmiyorum, gördüğümü söylüyorum.

Servis hızlı, mekanın temizliği standart. Zaten ayaküstü yerken fazla dikkat etmiyorsunuz.

1979’dan beri hizmet veren bu köklü kuruluşun bence en önemli özelliği, bazı tanınmış büfeler gibi “Nişantaşı’na çıktık” diye makyaj yapıp göz boyamaması. Eskiden neyse, şimdi de o.

Yemeğinizi caddeye bakan camın kenarında yerseniz önünüzden geçen şık beyler ve bayanları da seyredebilirsiniz. Siz ekmeğinizden iştahla kocaman bir ısırık alırken, onlarla göz göze gelirseniz, yeni yedikleri suşiyi henüz hazmetmemişken size bakıp yutkunduklarını göreceksiniz ve ayrıcalığınızı hissedeceksiniz.

Nişantaşı’nda hızlı ve doyurucu bir yemek isterseniz tercihinizi Çağrı Büfe’den yana yapabilirsiniz.

Çağrı Büfe: Valikonağı Cad. No: 109, Nişantaşı

Tel: (0212) 241 75 83

Çağrı Büfe Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir