Pamukkale Restaurant

Pamukkale pide

Kıymalı kaşarlı pide

Bodrum her milletten insanı görebileceğiniz, bir çok değişik kültüre ait mutfakların örneklerini bulabileceğiniz bir yer. Neredeyse 24 saat yaşayan bu beldede yerli, yabancı binlerce turisti doyurmak için rekabet eden yüzlerce mekan mevcut. Elbette bu kadar çokluk içinde gerçekten kaliteli olanların sayısı çok da fazla değil. Bodrum merkezinin dışında ise sayı ve çeşitlilik doğal olarak azalıyor. Ben sizlere Bodrum’un içinden değil, sevimli bir beldesi olan Gündoğan’dan bir mekanı tanıtmak istiyorum. Pamukkale Restaurant. 1993 yılında Denizli’den Gündoğan’a gelen bir ailenin kurduğu restaurant bugün 2 ayrı şubeyle hizmet veriyor. Aradan geçen yıllar boyunca müşteri sayılarının ve şubelerinin artmasına rağmen mekanın sahipleri hala ilk günkü gibi müşterileriyle ilgili ve samimi.

Gündoğan son yıllarda giderek gelişen ve büyüyen bir yer. Özellikle Türkbükü’nün kalabalığından ve gereksiz pahalılığından kaçanların soluk aldığı yerlerden biri. Sezonda sahilindeki balık restaurantlarında akşam saatlerinde yer bulmak kolay değil. Tatil ve deniz kıyısı kavramları bir araya gelince bir çok insanın aklına ilk gelen şeyin balık yemek olmasının bunda payı büyük elbette. Ancak tatilde her gün balık yenilecek diye bir kural da yok. Canınız et ya da pide de çekebilir. Böyle bir durumda eğer Gündoğan’daysanız size önereceğim yer Pamukkale Restaurant. Pamukkale neredeyse 20 yıldır Gündoğanlılara ve ziyaretçilerine hizmet veriyor. Menüleri de son derece geniş. Et, balık, pide ve pizza çeşitleri arasında tercih yapmak pek de kolay değil. Ama ben buraya hep pideleri için gittim. Diğer yemeklerini denemeye kaç kere niyetlendiysem, kendimi her seferinde pide siparişi vermiş olarak buldum. Pamukkale’de seçenek çok olduğu için tek tek çeşitleri ve fiyatları yazmak yerine menülerinin bir fotoğrafını çektim. Evet biraz kolaya kaçtım ama inanın menüleri böyle bir mekandan beklediğinizden çok daha geniş.

pamukkale menu

Pamukkale menu

Eğer tatiliniz uzun sürecekse her gidişinizde farklı bir şey deneyerek benim yapamadığımı yapabilir ve halkgurmesi’ne fikirlerinizi yazabilirsiniz. Neyse ben pide ve lahmacunu hakkındaki fikirlerimi yazayım. Aslında her gidişimde pide siparişi verdim diyerek sanırım fikrimi önceden belli ettim. Ben Pamukkale’nin pidelerini seviyorum. Malzemeleri kaliteli, hamuru çıtır çıtır ve tam kararında pişmiş pideleri bende bir tür bağımlılık yarattı diyebilirim. Pamukkale’nin lahmacunu ilk bakışta fazla iddialı görünmüyor olabilir ama yediğinizde hamurunun kıvamı ve malzemesiyle gayet tatmin edici bir lezzet sunuyor.  Üstelik kimi komşu beldelerdeki gibi tek başına önünüze 50TL’lik bir hesap gelmesine de neden olmuyor.

Pamukkale Restaurant’ta her ne kadar yandaki menüde yer almasa da alkol servisi de var. Yani rakı-balık keyfinizi burada yapabilirsiniz.

Pamukkale, tatil yörelerindeki bazı mekanlar gibi “Nasıl olsa gelenler turist, bir daha gelmez” mantığıyla çalışan mekanlardan biri değil. Yıllardır belirli bir kaliteyi tutturan ve kendi müdavimlerini yaratmış bir müessese. Bundan dolayı bence Gündoğan’ı ziyaret ettiğinizde yolunuzu düşürmeniz ve geniş menüsünden zevkinize göre değişik lezzetleri denemeniz gereken bir yer.

Pamukkale restaurant

Pamukkale restaurant

 

Pamukkale Restaurant:

Pamukkale Şube – 1
Adres: Yalı Mevkii Atatürk Cad. No:143
Telefon : 90 252 387 72 29 – 387 84 85
 Pamukkale Restaurant Şube – 2
Adres: Garaj Yanı No: 79
Telefon: 90 252 387 90 79 – 387 00 87

Pamukkale Pide Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Pamukkale Restaurant” üzerine 2 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir