Lades 2 Restaurant

kavurmalı menemen

Kavurmalı menemen

Yumurta sever misiniz? Ya menemen? Cevabınız evetse Lades 2 Restaurant’ı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Lades 2, İstiklal Caddesi, Sadri Alışık Sokak’ta ev yemekleri yapan Lades Restaurant’ın hemen karşısında. Hangisi menemen yapan, hangisi ev yemeği yapan diyecek olursanız İstiklal Caddesi’nden girince solda kalan menemen yapan, sağdaki ise ev yemekleri yapan. Lades 2 sade, gösterişten uzak bir esnaf lokantası. Menüsünde ağırlıklı olarak yumurta ve menemen çeşitleri mevcut. Ayrıca tavuk çorbası, pilav, kahvaltı ve tatlı çeşitlerinden de tatmak mümkün. Özellikle tatlı menüsü mekanın ufaklığıyla karşılaştırılınca oldukça zengin sayılabilir.

Menemen çeşitleri sade, sucuklu, pastırmalı, peynirli, kavurmalı, kıymalı, tavuklu ve karışık. Bütün bunları menemen değil, normal yumurtalı olarak da alabiliyorsunuz. Yani domates ve yeşil biber ilavesi olmadan. Lades 2’ye gittiğinizde öncelikle tavuk suyuna çorbalarını denemenizi tavsiye ederim. Ardından buraya gelmenizin asıl sebebine yani menemene geçebilirsiniz. Ben uzun süredir süren kavurma diyetimi bozmaya karar verdim ve kavurmalı menemeni denedim. Fahri halkgurmesi Sinan arkadaşım ise tercihini tavuk yağdadan yana kullandı. Yemeklerimizden önce esnaf lokantalarının olmazsa olmazı tazecik ekmeklerimiz geldi. Beklerken bir çeyrek ekmek nasıl olduğunu anlamadan bitiverdi. Menemen içinde piştiği sahanla sıcak sıcak önüne geldiğinde yanarım falan diye düşünmede hemen tadına baktım. Buraya geldiğimize değecek kadar lezzetliydi. Yanında taze ekmekle beraber midemde tam bir şenlik havası estirdi. Ucundan kenarından tadına baktığım tavuk yağda da gayet lezzetliydi.

Tavuk yağda

Tavuk yağda

Ama buranın gerçek uzmanlığı menemen üzerine olduğuna göre ben tercihimden gayet memnun kaldım. Yemeğin üzerine tatlı yemeden buradan ayrılmak elbette son derece yanlış olurdu. Burada da tercihim kazandibi oldu. Tatlı deyince bol şekerli şeyler isteyenler için tatmin edici olmayabilir ama benim gibi az şekerli tatlılardan hoşlanıyorsanız bunu da denemenizi tavsiye ederim. Tavukgöğsü ve kazandibinin dışında Kemalpaşa, ekmek kadayıfı, tel kadayıfı, fırın sütlaç, krem şokola, aşüre, keşkül, kabak tatlısı ve şekerpare gibi gayet geniş bir tatlı menüleri bulunuyor. İsterseniz tatlılarınızın üzerine kaymak ilavesi de yapıyorlar.

Ahmet Çelikkol’un kurduğu ve tarihi  1963 yılına dayanan Lades 2 Restaurant canınız menemen çekiyorsa mutlaka uğramanız gereken bir mekan. Eğer menemen sizin için fazla karışıksa, daha sade bir şeyler yemek istiyorsanız yumurta çeşitlerini deneyebilir, tavuklu pilav yiyebilirsiniz. Daha sofistike yemeklerden hoşlananlara hitap eden ve Lades 2’nin hemen karşısında yer alan ve ev yemekleri yapan diğer Lades Restaurant ise ayrı bir yazının konuyu olmayı hak eden bir yer.

Kazandibi

Kazandibi

Lades 2 Restaurant

İstiklal Cad. Sadri Alışık Sok.

No: 14 Beyoğlu/İstanbul

Tel: (0212) 251 32 03 – 249 52 08

 

 

 

 


View Larger Map

 

Menemen Çeşitleri:
Sade: 4 TL

Kaşarlı: 6,50 TL

Diğerleri: 7 TL


Yumurta Çeşitleri:

 

Sade: 3 TL

Peynirli: 5,50 TL

Diğerleri: 6 TL

Tavuk Yağda: 7 TL

Pilav: 3 TL

Kahvaltı: 9 TL

Tatlılar: 4 TL

Kutu Kola: 2,50 TL

Ayran: 1,50 TL

Küçük Çay: 50 Kuruş

Süt: 1 TL

Ballı Süt: 2 TL

Su: 50 kuruş

Lades 2

Lades 2

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir