İnözü Vadisi, Dostlar Tesisi

İnözü Vadisi

Dostlar Tesisi

Tarihi Hititler’e kadar uzanan ve önemli bir doğal kuş alanı olan  İnözü Vadisi Ankara Beypazarı’na yolu düşenlerin uğraması gereken bir yer. Beypazarı’nın ilk turistik tesisi olan İnözü Vadisi Dostlar Tesisi pek çok farklı lezzeti bir arada bulabileceğiniz bir mekan. İnözü Vadisi’nin eşsiz doğal güzellikleri içinde gözlemeden balığa, kavurmadan 80 Katlı Beypazarı Baklavasına kadar çeşitli ve güzel yemekler yemek istiyorsanız burayı ziyaret etmelisiniz. Eğer yolunuz buraya erken saatlerde düşerse tesislerde tereyağ, bal, zeytin, peynir, yumurta, kaymak, domates, salatalık, Beypazarı simiti, Beypazarı kurusu ve çaydan oluşan kahvaltı menüsü de mevcut.

İnözü Vadisi Dostlar Tesisi’nin menüsünde bir çok yerel tadı bulmak mümkün. Tarhana ve mercimek çorbası, Beypazarı güveci, Beypazarı dolması, Beypazarı mumbar köftesi, tavada ve ızgara alabalık, etli ve tavuklu sac kavurma, kuzu kapama, dana kapama, yörük mantısı, höşmelim, Beypazarı’na özel 80 katlı baklava burada bulabileceğiniz lezzetler.

Beypazarı Dolması

Açık ve kapalı mekanları bulunan tesisler Beypazarı’na yolu düşenleri bekliyor. Mekanın fiyatları özellikle büyük şehirlerden gelenler için uygun sayılabilir. Yemekleri lezzetli, ortam ise gerçekten iştah açıcı.

İnözü Vadisi Dostlar Tesisi

Adres: İnözü Vadisi, Maden Suyu Yolu Üzeri,

4. km. Beypazarı / Ankara

Telefon: (0312) 763 22 44

(0533) 638 92 69    (0541) 763 22 44

İnözü Vadisi, Dostlar Tesisi” üzerine 2 düşünce

  1. sakaryadan muhittin usta yeriniz manzarasıyla mükemmel otür yerlerde bence sakaryanın kömürde meşur ıslama köftesi ve kaymaklı kabak tatlısı tabiki damak dadı müşterinin beyninde yer etmesi gerek hayırlı işler dilerim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir