Hacıoğlu Aşkın Tost Evi

Ayvalik tostu

Ayvalik tostu

Ayvalık tostu deyince pek çoğumuzun aklına büyük bir tost ekmeğinin arasına doldurulmuş sucuk, sosis, kaşar peyniri, domates ve bunların üzerine bolca boca edilmiş ketçap ve mayonez gelir. Gerçek Ayvalık tostu ise bu değil. Orijinal Ayvalık tostunda özel ekmeğinin dışında sadece tulum peyniri, kasap sucuk ve mevsimine göre domates ya da salça bulunuyor. Ayvalık’ta gerçek Ayvalık tostu yemek isterseniz Hacıoğlu Aşkın Tost Evi iyi bir tercih olarak görünüyor. Aşkın Tost Evi beklendiği üzere meşhur tostçular çarşısında değil. Çarşının kalabalığı ve gürültüsünden uzakta bir yerde. Hemen meydandaki İş Bankası’yla karakolun arasında.

Aşkın Tost Evi’ne geldiğinizde mevsime ve saatine göre sıra beklemeniz olası. Ama beklediğinize değiyor. Ekmeği, tulum peyniri ve kasap sucuğuyla dört dörtlük bir lezzet.

Hacıoğlu Aşkın Tost Evi

Hacıoğlu Aşkın Tost Evi

İçecek olarak Aynes ve Özer Hisar olarak 2 çeşit ayran (ki menüde kırmızı ve mavi ayran olarak geçiyor), soda, limonata, meyve suyu ve su var. Dikkatinizi çekti mi bilmem ama kola yok. Bence gayet yerinde bir tercih. Ben biraz ekşi bir tadı olan Özer Hisar ayranı içtim. Sucuğun baharatını güzelce dengeledi.

Hacıoğlu Aşkın Tost Evi

Menü

Hacıoğlu Aşkın Tost Evi:

Fevzipaşa-vehbibey Mahallesi,

Adres : Atatürk Blv. No:1, 10400 Ayvalık/Balıkesir

Telefon: (0266) 312 26 63

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir