Dürümcü Raif Usta

Dürümcü Raif Usta

Dürümcü Raif Usta

Eğer fazla tanımadığınız bir muhitteyseniz ve yemek yiyecek iyi bir yer arıyorsanız yapacağınız şey basittir. Biraz etrafta dolaşın ve en kalabalık lokanta, kebapçı vesaire tarzı mekanını bulun (Artık canınınız ne yemek istiyorsa ona göre) Eğer içeridekiler civarın sakinleri gibi görünüyorsa orası büyük bir ihtimalle doğru bir seçim olacaktır. Ben Dürümcü Raif Usta’yı böyle seçtim. Pişman da olmadım.

Dürümcü Raif Usta dışarıdan bakınca iddialı bir mekan gibi görünmüyor. Yeri iki sokağın arasında ve ikisine de kapısı var. İçeride bir çok kebapçı-dürümcüde olduğu gibi otantik bir dekorasyon beklemeyin. Her şey son derece sade. Arka arkaya dizilmiş uzun yüksek sıra tarzı masalar ve etraflarında sıralanmış yüksek tabureler var. Bunlardan birine oturur oturmaz siparişinizi alıyorlar ve daha 1 dakika bile geçmeden dürümünüzü elinize tutuşturuyorlar. Gereksiz bir ayrıntı olan çatal, bıçak ve tabak bu sahnede yer almıyor. Servis o kadar hızlı ve mekan o kadar ye-git mekanı ki masada dizili meşrubatların arasında şalgam suyu olduğunu ancak ayranımın yarısına geldiğimde fark edebildim. Raif Usta’da Adana, Urfa, tavuk şiş, şiş veya ciğer dürüm isteyebiliyorsunuz. Ben Adana’yı denedim.  Acısı ayarında, tadı yerindeydi. Dürümün içine maydanoz eklerken ustanın elini korkak alıştırmadığını kolayca görülebiliyordu. Tek şikayet edeceğim konu kebabın biraz ince olmasıydı. Ama onu fazla dert etmedim açıkçası. Sonuçta lezzetli bir Adana yemiştim, o da yeterdi. Miktar konusundaki tatmini de ileriki bir tarihte gerçekleştirmek için fırsat kolladığım Adana seyahatine bıraktım.

Adana dürüm
Adana Dürüm

Dürümcü Raif Usta’ya gitmek istiyorsanız Cağaloğlu tarafından Kapalıçarşı’ya doğru yürüyün. Nuruosmaniye Camii’nin kapısına gelince sağa dönün ve yaklaşık 100 metre kadar yürüyün. Sol tarafta tabelasını göreceksiniz.

Dürümcü Raif Usta
Küçük Yıldız Han Sok. No:6 Mahmutpaşa / İstanbul
Adana: 6 TL
Urfa: 6 TL
Tavuk Şiş: 6 TL
Şiş: 7 TL
Ciğer: 6 TL
Yürek: 6 TL
Ayran: 1 TL
Kola: 1,5 TL

Dürümcü Raif Usta” üzerine 2 düşünce

  1. Bu yazıyı okuyana kadar raif ustadan haberim yoktu. Geçen gün yolum düşünce fırsattan istifade denedim. Gerçekten dürümleri lezzetliymiş. Herkese tavsiye ederim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir