Bayramoğlu Döner

Bayramoğlu Döner

Bayramoğlu Döner

Bayramoğlu Döner Kavacık’ta lezzetli dönerleriyle nam salan bir mekan. Döner Türk mutfağının artık neredeyse bütün dünyaya yayılmış bir ürünü. Hatta neredeyse mutfağımızın yurtdışındaki temsilcisi bile diyebiliriz. Döner her ne kadar basit gibi görünse de aslında ustalık gerektiren ve iyisini yapmak için kaliteli malzeme ve tecrübe bileşenine ihtiyaç duyulan bir yemek. Bayramoğlu bütün bu şartları sağlıyor ve pek çok kişiye göre İstanbul’da yiyebileceğiniz en lezzetli dönerleri yapıyor. Burası öyle keşfedilmeyi bekleyen saklı bir cevher değil. 1990 yılında kurulmuş ve bugüne kadar bir çok televizyon programına, köşe yazısına ve yemek bloguna konu olmuş, şanı alıp yürümüş bir müessese. Normal zamanlarda yer bulabilmek için bir süre sıra beklemeyi göze almanız gereken bu mekana tam yılbaşı ertesinde ve erken sayılabilecek bir saatte gittiğimiz için istediğimiz masayı seçtik ve rahat rahat siparişimizi verdik. İlk olarak masamıza domates, salatalık ve yeşil biberden yapılmış salatalar, süs biberi turşusu, lavaş ve anne patatesi tabir ettiğimiz elde kesilmiş patateslerden yapılmış patates kızartmalarımız geldi. 

Bayramoğlu Döner

İkramlar

Bayramoğlu Döner’e geldiğinizde garsonlar size  “Ne yersiniz?” diye sormak yerine “1 mi 1 buçuk mu?” soruyorlar.  Zira burada ezogelin çorba ve tatlıları saymazsak dönerden başka yiyebileceğiniz bir şey yok. Dönerinizi sade ya da pilav üstü isteyebilirsiniz. Siparişinizi verdikten sonra döneriniz hiç bekletmeden masanıza geliyor. (Bu arada normal zamanlarda masaya oturduktan sonra dönerin gelmesini uzun süre bekleyenler de varmış. Dediğim gibi biz son derece sakin bir günde gittik. Bunu dikkate almanızı rica ederim.) İkramları ve özellikle de patates kızartmasını zevkle mideye indirirken beklenen an geliyor. İşte fırından yeni çıkmış sıcacık iki lavaşın arasında yaklaşık 110 gr.lık bir lezzet yumağıyla karşı karşıyasınız. İncecik kesilmiş, kurutulmadan ancak çiğ de bırakılmadan tam kararında pişmiş mis kokulu dönerinizi lavaşa sararak yerken keşke 1,5 ya da 2 porsiyon sipariş etseymişim diye düşünebilirsiniz. Bayramoğlu’nun döneri gerçekten de şöhretini hak ediyor. Son derece lezzetli. Mekana gösterilen ilgi de bunun bir kanıtı sayılabilir. Yoğun zamanlarda 6 tane döner tezgahının aynı anda çalıştığını söylersem ilginin boyutu hakkında bir fikir vermiş olabilirim sanırım. Döner dışında başka bir şey yapmayacak kadar ürünlerine güvenmeleri de önemli bir nokta.

Sonuç: Bayramoğlu Döner İstanbul’da güzel bir döner yiyebileceğiniz mekanlar arasında ilk sıralarda yer almayı hak ediyor. Size tavsiyem yolunuz Kavacık yakınlarına düşerse biraz beklemeyi göze alıp burayı denemeniz.

Bayramoğlu Döner

Bayramoğlu Döner

Bayramoğlu Döner:

Porsiyon Döner: 15,00 TL

Pilav üstü döner: 17,00 TL

Dürüm dönerler: (60-100 ve 150 gr. olarak) 10,00 – 13,00 – 19,50 TL

Ezogelin Çorba: 5,00 TL

Sütlaç: 5,00

Kola: 2,50 TL

Ayran: 2,00 TL

Şalgam: 2,50 TL

Su: 1,00 TL

Adres: Rüzgarlıbahçe G-69 Sok. No:2

Kavacık-İstanbul

Telefon: (0216) 413 00 45-46

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir