Bahar Pide Salonu

Bahar Pide

Bahar Pide

Adı pide salonu olan bir yerde döner yemek kulağa garip gelse de Bahar Pide Salonu‘nun olayı bu. Bahar Pide döner yemek için gelinecek bir yer. Bahar Pide Salonu’nun yeri Mecidiyeköy’de Cevahir Alışveriş Merkezi’nin hemen yanında. Burası ufak, içeride dört beş masası olan bir yer. Bir kaç masa da dışarıda var o kadar. Gelen gideni ve müdavimleri ise bayağı bol.

Bahar Pide’nin döneri tam kararında pişmiş, suyunu kaybetmemiş tuzu, baharatı yerinde. Kullanılan etin kaliteli olduğu anlaşılıyor. Bunda buranın yanında aynı zamanda kasap dükkanları olması ve bu sayede etten iyi anlamaları büyük bir etken. Dönerinin lezzetinin yanı sıra buranın müdavimleri olmasının en büyük özelliği kendi yaptıkları pideleri. Pide derken pide dönerde kullanılan tombik pidelerden bahsediyorum. Bu pideler en az dönerleri kadar, hatta ondan daha da meşhur. Sabah gelip, gün boyunca bekleyen pideler yerine gün içinde taze taze pişirilen pideler elbette ciddi bir fark yaratıyor. Bahar Pide Salonu‘nda pide döner dışında porsiyon döner, pilav üstü döner seçenekleri de var. Bir diğer ve bence en mükemmel tercih ise pide arası porsiyon döner. Yani hem o meşhur pideler, hem de bol bol döner. Söz konusu pide dönerse bir insan daha ne isteyebilir ki?

Pide döner

Pide döner

Bahar Pide Avrupa yakasında ve özellikle Şişli-Mecidiyeköy civarında uygun fiyata, lezzetli döner yenebilecek bir mekan.

Bahar Pide Salonu’nun fiyatları ortalama düzeyde. 2016’nın Kasım ayında standart pide döner 8,50 TL, porsiyon döner 16 TL, pilav üstü döner 17 TL’ydi. Bol etli pide döner+ayran ise 20,50 TL tuttu.

Bol etli pide döner

Pide döner

Bahar Pide Salonu:

Adres: Fulya Cad. No:3/2 Mecidiyeköy, İstanbul

Telefon: (0212) 211 32 93

Bahar Pide Salonu Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir