Baba Söğüş, Beşiktaş

İzmir söğüş

İzmir söğüş

Söğüş denince şöyle bir yutkunanlardan mısınız? Gurbette söğüş hasreti çeken bir İzmirli misiniz? Müjde!! Artık İstanbul’da da gerçek İzmir söğüş yapan bir yer var. Baba Söğüş. Ağzınıza layık bol maydanozlu, soğanlı ve kimyonlu bir İzmir söğüş yemek için yapmanız gereken tek şey Beşiktaş’a gitmek.

İşin başlangıcı aslında pek çoğumuzun aşina olduğu (ve hayalini kurduğu) kurumsal bir şirkette çalışırken bir gün her şeyi geride bırakıp, zevk aldığı bir işi yapmaya karar veren 2 arkadaş hikayesine dayanıyor. Diana Yener ve Burak Bayrakçı iki sakatat aşığı. Bakıyorlar ki koca İstanbul’da her şey var ama İzmir söğüş açısında ciddi bir eksik var. Kolları sıvayıp bu işe girişiyorlar. İnsan sevdiği işi yapınca sonucu da ona göre oluyor. Dürüm söğüşlerin malzemesi bol. İçinde kelle eti, dil, beyin, maydanoz, soğan ve kimyon var. Bütün malzeme koca bir dürüm haline getiriliyor, kağıda sarıldıktan sonra da açılıp dağılmasın diye paket lastiğiyle sabitlenip servis ediliyor. Dürüm yerine porsiyon isterseniz o da mevcut.

Mekanın ortakları sakatat aşığı dedik ya. Doğal olarak iş sadece söğüşle de kalmamış. Uykuluk, İzmir kokoreç, işkembe çorbası, ciğer, yürek, böbrek, koç yumurtası, dalak, dil, yürek… Ne ararsanız var. Ayrıca her yerde bulamayacağınız bazı özel tadlar da mevcut. Mesela dana kuyruk güveç. Bir de mekanın ağır topu dana yanağı. Dana yanağı gramla sipariş veriliyor. Gramajına göre fiyatı 90-140 TL arasında değişebiliyor. (Ağustos 2016)

Baba Söğüş

Baba Söğüş

İster İzmir söğüş için, isterse kokoreç, beyin kızartma ya da böbrek ızgara için olsun Baba Söğüş’e gelin. Günün her saati cıvıl cıvıl olan Beşiktaş’ta hayat önünüzde akıp giderken siz de yaşamın size sunduğu özel zevklerden bazılarının tadını çıkarın.

Baba Söğüş:

Adres: Türkali Mahallesi, Şehit Asım Caddesi, 35/A Beşiktaş, İstanbul

Telefon: (0212) 227 20 01

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir